Dante 01 ( 2008 ) Fragman, Trailer, Teaser, Fragmanı, Sinema, Vizyondaki Filmler, Sinemalar, Sinema Fragman

Dante 01 ( 2008 ) Fragman, Trailer, Teaser, Fragmanı, Sinema, Vizyondaki Filmler, Sinemalar, Sinema Fragman


Jean-Pierre Jeunet ile birlikte çektikleri “Şarküteri” ve “Kayıp Çocuklar Şehri” adlı filmlerden tanıdığımız Marc Caro’nun ilk tek başına yönetmenlik denemesi. Yönetmen distopik bir bilim kurgu öyküsü anlatıyor. Adını ‘İlahi Komedya’nın yazarı Dante’den alan filmde, mahkumların ve diğer karakterlerin adları da tarihi karakterlerden esinlenerek konulmuş.


Yapım : 2008, Fransa
Tür : Bilim Kurgu
Yönetmen : Marc Caro
Senaryo : Marc Caro, Pierre Bordage
Oyuncular : Lambert Wilson, Dominique Pinon, Gérald Laroche, Linh Dan Pham, Yann Collette, Bruno Lochet, François Levantal, Simona Maicanescu, François Hadji-lazaro, Lotfi Yahya Jedidi
Yapımcı : Richard Grandpierre
Görüntü Yönetmeni : Jean Poisson
Müzik : Raphael Elig, Eric Wenger
Süre : 1 saat, 28 dk.
Gösterim Tarihi : 5 Eylül 2008
Filmin resmi web sitesi


Filmin Konusu:
Dante 01 yüksek güvenlikli bir uzay gemisi hapishanesidir. Aynı zamanda bir psikiyatrik araştırma merkezi olarak da kullanılan hapishanede, çok tehlikeli bir grup suçlunun kobay olarak kullanıldığı yasal olmayan bir dizi nano-teknolojik deney yapılmaktadır.

Üste bulunan 7 mahkum, 3 idari görevli ve 2 doktora, dünya dışı varlıklarla yaşanan bir çatışmadan sağ kurtulan tek kişi olan Saint George da katılır. Saint George kendi içindeki canavarı kontrol altına almaya çalışmaktadır. Bu canavar, dehşet verici bir labirente benzeyen uzay gemisinin tüm sakinlerini etkileyecek, üste kalanların isyanlarına sebep olacaktır.

Artık herkes kendi içindeki canavarla yüzleşmek zorundadır…
Dante 01, Dante 01 Resimler, Dante 01 Seanslar, Dante 01 Fragman, Dante 01 Resimleri, Dante 01 Seansları, Dante 01 Fragmanı, Dante 01, Dante 01 Resimler, Dante 01 Fragman, Dante 01 Resimleri, Dante 01 Fragmanı, Lambert Wilson, Dominique Pinon, Gérald Laroche, Linh Dan Pham, Yann Collette, Bruno Lochet, François Levantal, Simona Maicanescu, François Hadji-lazaro, Lotfi Yahya Jedidi, Marc Caro, Raphael Elig, Eric Wenger, Richard Grandpierre, Marc Caro, Pierre Bordage, Jean Poisson, Vizyondaki Filmler, sinemadaki filmler, sinemalar, fragman, trailer, teaser

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: